סיכום פגישה בין בעלי המגרשים חדרה מערב ועו"ד עודד ישראלי                                          6.11.09

שישי בבוקר, מזג אויר מצוין, התאספנו בעלי המגרשים, בפארק נחל חדרה, המשקיף לים ולאדמות שלנו. למרבה השמחה, ההיענות של בעלי הקרקע היתה טובה, והגיעו לכנס בעלי מגרשים רבים, בכדי לשמוע סקירה ועדכון מעו"ד עודד ישראלי, שנבחר ע"י וועד הפעולה שלנו לייצגנו בהליכים לפיתוח השטח.

הרקע לכינוס בעלי המגרשים וההתארגנות, ידוע לכל מי שעוקב אחר העניין: מזה עשרות שנים עומדים המגרשים בשיממונם, כשעל הקרקע מותר לבנות לפי תוכנית היסטורית מלפני קום המדינה. עיריית חדרה מנעה במשך שנים את הפיתוח של האזור ולא יצרה תשתיות, ורק בכנס שהיה לפני כשנה וחצי עם ראש העיר וצוות התכנון של העיר, קיבלנו הבטחה שתוכן תוכנית לשטח, במימון חלקי של משרד התיירות.

מאז הפגישה עם ראש העיר חלף זמן, והתוצאות בשטח מאד מאכזבות. משמועות שמופצות מסתבר, שמשרד התיירות דורש להקים בשטח בתי מלון שי שישי היו דומיננטיים, ובעלי הקרקע ידחקו לאזורים פחות אטרקטיביים בתחום התוכנית.

על רקע זה החליט ועד הפעולה שנדרשת פעולה מצידנו, ושעלינו להיות מעורבים בצוותים האמונים על כל שלבי התכנון, תוך שמירה על האינטרסים שלנו, עם ייעוץ משפטי צמוד.

ועד הפעולה נפגש עם מספר עורכי דין, והחליט לבחור בעו"ד עודד ישראלי, כעורך דין שייצג אותנו בעלי המגרשים בהליך. בכינוס שנערך, שמענו מעו"ד ישראלי סקירה על המתרחש וניתנו תשובות לשאלות של בעלי המגרשים.

מהדברים שעלו בכנס התבררה לכולם החשיבות הגדולה בהתארגנות וליכוד הבעלים, על מנת להוות גוף שהעירייה וועדות התכנון יתחשבו בנו בכל שלבי התכנון, ולא רק בשלב פרסום התוכנית להתנגדויות הציבור. בשלב סופי זה, בו בדרך כלל נשמעת עמדת המתנגדים לתוכנית, האפשרויות לשינוי מאד מוגבלות וכל שינוי גורם מטבע הדברים לעיכובים והערמת קשיים על אישור התוכנית ופיתוח השטח.

לכן, מעורבות בעלי המגרשים כבר בשלביה הראשונים של התוכנית, בטרם מתגבשים עקרונותיה, כשעוד אפשר להשפיע ולשמור על האינטרסים שלנו באופן הטוב ביותר כה חשובה. לצורך זה אנו רוצים לכלול בהתארגנות קבוצה גדולה ככל הניתן של בעלי מגרשים, וכשתתגבש קבוצה גדולה הרוצה בשינוי ופיתוח האיזור, נשלב נציגות שלנו בכל הפורומים התכנוניים, כדי שתהיה לנו השפעה על התהליך, על קבלת ההחלטות ועל התכנון בפועל.

מטבע הדברים, פרויקט בסדר גודל כזה הוא מאד מורכב, ועלול להימשך שנים. לכן, תפקידנו מצד אחד - לעמוד על המשמר ולדאוג שהמהלך לא ייתקע וייגרר שנים רבות נוספות, ומאידך - ליזום פעולות שיעזרו להניע את המהלך קדימה.

בכינוס נשמעו גם קולות ספקניים, שטענו שחבל על הכסף ושממילא העניין ייקח שנים. אנו מאמינים שגם מסע ארוך מתחיל בצעדים ראשונים, ושהסכום שסוכם עם עו"ד ישראלי לתשלום (תשלום ראשון של 500 ש"ח לדונם ויתרת הסכום כ-4000 ש"ח לדונם שמשולמים רק עם התקדמות התוכנית ואישורה בפועל), הם סכומים זניחים ביחס לתועלת שתהיה לבעלי המגרשים מההתארגנות. כמו כן, ככל שמספר המצטרפים לקבוצה יהיה רב יותר - מחיר ההשתתפות לדונם ירד.
ברור לכולם כי רק אם נהיה ברורים במטרה - מיקסום הזכויות שלנו - נגיע לתוצאות מקסימליות!
ברור לכולם כי רק אם נתאחד לקבוצה משמעותית של בעלי מאות דונמים - נוכל להשפיע!
ברור לכולם כי רק אם נהיה מאוחדים - יהיה לנו הכוח לפעול כדי לשמור על זכויותינו ורכושנו!
 
מטרתנו העיקרית היתה ועדיין - להגיע לכמה שיותר בעלי מגרשים, על מנת להעצים את יכולותינו ואת אפשרויות הפעולה שיעמדו בפנינו. נודה לכם על כל יוזמה שתוכל לקדם אותנו בנושא זה.

אנו קוראים לכם להצטרף למהלך ולהתארגנות, ולהצטרף לקבוצה -
ככל שנהיה רבים יותר, עלויות הייצוג ירדו וכוחנו יעלה !!!


תודה לעו"ד ישראלי על הסבריו, תודה לכל אלו שעזרו בקיום הפגישה,
ותודה לכל אלו שבאו - שהיו ותמכו. דוד וסמדר

תמונות מהפגישה:

 

 

 


 


 

ה ז מ נ ה
 
 
לכל בעלי הקרקעות במערב חדרה, בגושים 10004, 10005, 10006, 10007, 10010, 10011
 

בעקבות התארגנות הבעלים ובחירת משרד עורכי דין שיקדם את ההליכים לפיתוח השטח שבבעלותנו,
 
נבקש להזמינכם לפגישה עם עו"ד עודד ישראלי, שנבחר כעורך הדין שילווה את בעלי הקרקע במתחם.
הפגישה נועדה להצגת קו הפעולה המתוכנן, הסבר על הליכי התכנון שבכוונתנו לייזום,
על המכרז הבינלאומי לתכנון השטח, להבהרות ושאלות, ולהצטרפות לקבוצה (למי שטרם חתם על
המסמכים הנדרשים.

הפגישה תתקיים ביום שישי 6.11.09 בשעה 10.00 בבוקר אצלנו בבית בגבעת אולגה
 
השתתפותכם חשובה!!! להתראות -דוד וסמדר
אנא אשרו השתתפותכם כדי שנדע לכמה אנשים לצפות.
היכנסו ל"צור קשר" באתר, הירשמו ותקבלו מפת הגעה
לייבסיטי - בניית אתרים