ב-26.10.09, הופיעה ידיעה בכל העיתונים הכלכליים הנחשבים על פעילותנו:

 
מאות בעלי קרקע בחדרה מקדמים תוכנית להקמת שכונת יוקרה על החוף ובתי מלון
 
11:39 | 26.10.2009 רנית נחום-הלוי
 

 

מאות בעלי קרקע במערב חדרה מקדמים תוכנית לפיתוח והקמת שכונה עם 10,000 יחידות דיור וכ-1,400 חדרים בבתי מלון על מתחם הנושק לים. התוכנית מתגבשת עם עיריית חדרה ובשיתוף משרד התיירות.

מדובר על עתודת הקרקע בשטח של כ-2,000 דונם הנמצאת בין כביש החוף לחוף הים מצפון לכפר הים. הבעלות בקרקע מפוזרת בידי מאות בעלי קרקע, שרובם ירשו את החלקות ואחרים קנו לשם השקעה. בעלי הקרקע עקבו אחר מהלכי התכנון שעשתה העירייה אך לאחרונה, בשל קצב ההתקדמות האיטי של ההליך התכנוני, מינו ועד פעולה להאצת התהליך.

חבר ועד הפעולה, דוד ניסן, "הקבוצה מונה מאות בעלי קרקע, ויש עוד רבים שכלל לא יודעים על ההתארגנות ואנו מצפים שיצטרפו. צריך פשוט להגיע למקום בשעות הערב ולהביט בשקיעה המשגעת, בכדי להבין את הפוטנציאל העצום של המקום, ועד כמה אנחנו קרובים להגשים את חלומנו".

לצורך קידום פרויקט התכוני והבנייה, רכש הוועד את שירותיו של עו"ד עודד ישראלי המתמחה בתחום ואשר ליווה בעבר התארגנויות של קבוצות המונות מאות בעלי קרקע. לדברי עו"ד ישראלי, תוקם גם במקום טיילת לאורך כל רצועת החוף, "מדובר בעתודת קרקע נדירה לאורך החוף, שהעירייה ובעלי הקרקע מעוניינים לקדם במטרה ליצור את אחת השכונות היפות בארץ. בכל מקום בעולם רצועת חוף וים מציתים את הדמיון ומעוררים רעיונות תכנוניים. גם למערב חדרה ראוי לייבא רעיונות טובים, ולפתח את המתחם בדרך הטובה ביותר".

בשלב זה בוחנים בעלי הקרקע מספר רעיונות לליווי התכנון של המתחם, לרבות פרסום מכרז בינלאומי בין משרדי האדריכלים המובילים בארץ ובעולם, בעלי ניסיון בתכנון מקיף של שכונות חדשות שנבנות לאורך חוף הים, במטרה לקבל הצעות תכנון אותן יציגו לעירייה.

ראש עיריית חדרה ומהנדס העיר כבר נענו לקריאת התושבים וקיימו כנס עם בעלי הקרקע בנושא תוכניות העירייה באזור. לפני כחצי שנה אישרה עיריית חדרה תוכנית מתאר לעיר. מדובר בפעם הראשונה שלעיר, המשתרעת על שטח של כ-53 אלף דונם, תהיה תוכנית אחידה שתסדיר את כל הצד התכנוני הקיים והעתידי.

התוכנית ממתינה לאישורה של הוועדה המחוזית והיא מייעדת תוספת של כ-18 אלף יחידות דיור עד שנת 2020, נוסף על 25 אלף הקיימות היום בעיר.

לייבסיטי - בניית אתרים