בחירתו של אדריכל טומי ליטרסדורף לתכנון חדרה מערב:

ברכות

תשובה

ברכותינו לאדריכל טומי לייטרסדורף
לרגל זכייתו בתחרות האדריכלים לתכנון חדרה מערב
עבודה פוריה מהירה ומתחשבת בנכסי הטבע הנהדרים שהופקדו בידיך!!!
בשם כל בעלי המגרשים - דוד ניסן וסמדר בניהו

טומי בוי


מתוך העיתון המקוון המקומי של חדרה:

כותרת

תמי מאור 2.3.2010
 
התכנון של ליטרסדורף, שנבחר כתכנון הזוכה במסגרת תחרות אדריכלים, נתן ביטוי לשילוב המיטבי של מלונאות ומגורים, והתייחסות מקיפה לנושאי תחבורה וסבי
צוות השופטים בתחרות האדריכלים לתכנון צפון מערב חדרה בחר באדריכל טומי ליטרסדורף להוביל את התוכנית הגדולה בתולדות העיר.

ליטרסדורף, מבכירי האדריכלים בארץ, מוביל תכניות רבות בארץ ובחו"ל ומתמחה בתכנון מלונאי ושכונות מגורים איכותיות. בין היתר הוא מוביל את מתחם "עיר ימים" בנתניה, רובעים באשדוד, בראשון לציון, במעלה אדומים, תכניות אב לתיירות, תכנית אב ארצית לגולף ועוד.

התחרות לתכנון הרובע בצפון מערב חדרה החלה לפני כשנה כתחרות דו שלבית. בשלב א' הציגו עשרה משרדי אדריכלים מובילים בארץ את חזונם לגבי תכנון המתחם. בשלב ב' הכינו ארבעה משרדים, שעלו לשלב הגמר, הצעות מפורטות לתכנון המתחם, הכוללות ניתוח של המתחם ושל מקומו בתכנון העירוני, פיתוח הצעה אדריכלית כוללת, שילוב מלונאות ומגורים, מערכת תחבורה ושטחים ציבוריים וניתוח סביבתי מקיף. החומר לווה בדברי הסבר, תרשימים, הדמיות וסרטונים המציגים את החזון לגבי המתחם.

במשך חודשים ארוכים שקדו צוותי התכנון על המלאכה לפי הנחיות הצוות המקצועי בעירייה. השבוע נערך בבית פיינברג "מרתון האדריכלים", בו הציג כל צוות באריכות ובפירוט את הצעתו וענה בהרחבה לשאלות צוות השיפוט.

בראש חבר השופטים עמד ראש עיריית חדרה חיים אביטן וחברים בו מתכנן מחוז חיפה אדם קולמן, ראש אגף תכנון במשרד התיירות כרמית פינץ, אדריכלית משרד התיירות עדה הראל, נציגת המשרד לאיכות הסביבה ורד דרור, מנכ"ל העירייה איקי צור, מ"מ ראש העירייה סמי לוי, סגן ראש העירייה רומן גישר, סגנית ראש העירייה שרה גובס, מ"מ מהנדס העיר האדריכל אבישי קימלדורף, היועצת המשפטית שרון אנגל, גזבר העירייה בועז חריף ומנהלת מחלקת רישוי בנייה אליסיה רובינשטיין.

מתחם צפון מערב חדרה משתרע על פני כ-2,000 דונם מצפון לגבעת אולגה ועד נחל חדרה, מכביש מס' 2 ועד לים. מיקומו של הרובע בסמוך לחוף הים והיותו עתודת קרקע פנויה וזמינה לתכנון ופיתוח מעניקים לו פוטנציאל ייחודי ונדיר בחופי ישראל.

הפרוגראמה שניתנה למשתתפים ושאושרה על ידי מוסדות התכנון מדברת על רובע מגורים בהיקף של 10,000 יחידות דיור יחד עם כ-1400 חדרי מלון. הרובע היוקרתי יכלול טיילת באורך של כ-2.5 ק"מ, מבני ציבור, אלמנטים מסחריים ופארק.

ראש העירייה הציג בפני המשתתפים את חזונו לחיזוק ופיתוח מערב העיר המשלב התחדשות וחיזוק גבעת אולגה הקיימת ופיתוח מתחמים חדשים ואיכותיים למגורים ומלונאות. זאת, בנוסף למתחם ההיי-טק באגרובנק שיתפתח בסמוך לתחנת הרכבת.

ראש העירייה הדגיש כי בשנים הקרובות יופנו משאבים ויינתן דגש על פיתוח הרצועה המערבית בעיר שהוזנחה עשרות שנים ומהווה את הנכס העתידי המשמעותי לעיר וכי זו גם הסיבה שהוא החליט לצאת לתחרות אדריכלים בה מושם דגש על מצוינות וחדשנות בתכנון כאשר המטרה לקבל פרוייקט ייחודי ואיכותי ברמה הארצית.

מתכנן המחוז אדם קולמן ששפט בתחרות בירך על קיומה והתחייב לתמיכת הוועדה המחוזית לקידום מהיר של התכנית בשל חשיבותה לעיר ולמחוז. גם מנהלת אגף התכנון במשרד התיירות כרמית פינץ וכן אדריכלית המשרד עדה הראל בירכו על קיום התחרות וציינו את כוונת משרד התיירות לסייע לחדרה להפוך לעיר תיירותית בדגש על מערב העיר. יש לציין כי, משרד התיירות שותף במימון התכנית לצפון מערב חדרה בנוסף להשתתפותו הפעילה לאחרונה בתכנון פרויקט הטיילת בחוף חדרה ולסיוע שהעניק לשיקום בית פיינברג בו התקיימה התחרות.

הצעתו של הצוות הזוכה בראשות אדריכל טומי ליטרסדורף נבחרה על-ידי צוות השופטים מאחר והיא "נותנת דגש על תפקיד הרובע במכלול האטרקציות התיירותיות בעיר. השילוב המיטבי של מלונאות ומגורים, פריסת מבני ציבור ושטחים ירוקים והתייחסות מקיפה לנושאי תחבורה וסביבה".

כמו כן ציין צוות השופטים בהחלטתו "את רמתה הגבוהה של ההצעה הזוכה בפיתוח הרבדים השונים בתכנון, בשילוב איכותי של מלונאות ומגורים וכן את הפרזנטציה המושקעת והרוח היצירתית והמקורית".

 
לייבסיטי - בניית אתרים